Vaše dotazy

Délka rekonstrukce je vždy závislá na množství a druhu prováděných prací. Pro představu uvádíme harmonogram prací při rekonstrukci bytového jádra, která trvá asi 10-20 pracovních dní. Termín rekonstrukce je vždy dohodnut předem ve Smlouvě o dílo. Vzhledem k technologickým postupům, které používáme, neděláme tzv. rychlá jádra za 5 dní, protože bychom nemohli zaručit jejich provedení v kvalitě, kterou od nás zákazník očekává.
1.- 2. den – demontáž vybavení, vybourání starého jádra, vyklizení prostor, odvoz odpadů na místa k tomu určená, navezení stavebního materiálu
2.-3. den – vyzdění nového jádra, hrubá vodoinstalace, topení a hrubá elektroinstalace, sádrokartonářské práce
4. den – omítky, sádrokartonářské práce
5. den – omítky, betonové podlahy, hydro-izolace stěn
6-8. den – obkladačské práce, nivelizační stěrka, hydro-izolace podlah, osazení a obezdění vany –  délka prací závisí na zvoleném obkladu a dlažbě – např. obklady s použitím mozaiky jsou pracnější a trvají tedy déle.
9. den – obkladačské práce, spárování, silikonování, kompletace elektroinstalace
10. den – dokončovací práce, kompletace vodoinstalace, kompletace a montáž zařizovacích předmětů, osvětlení, vzduchotechnika, závěrečný úklid

Vždy doporučujeme vaši plánovanou rekonstrukci bytu, či bytového jádra, ohlásit majiteli bytového domu (společenství vlastníků, bytové družstvo apod.) a informovat se předem na jejich stanovisko a stanovisko příslušného stavebního úřadu k ohlášení stavby či stavebnímu povolení.  Druh povolení pro rekonstrukci bytu je závislý na rozsahu stavebních úprav, které ve svém bytě plánujete. Některé úpravy vyžadují stavební povolení, jako např. vyřezání otvoru do nosné panelové zdi. Jiné je možné provést na základě ohlášení stavby. Na některé úpravy nepotřebujete dokonce ani jeden z těchto dokumentů. Dle vašich požadavků vám rádi zajistíme potřebnou projektovou dokumentaci a statický posudek. Po ukončení prací vám zajistíme také potřebné výchozí revizní zprávy, např. na elektroinstalaci, plyn apod. 

Ano, obklady a dlažby, zařizovací předměty, baterie – to všechno si můžete vybrat sami. My vám můžeme pomoci radou nebo doporučením. Důležité ovšem je při výběru těchto předmětů ověřit si jejich kvalitu a dostupnost. Dodací lhůty mohou být někdy 6 až 8 týdnů, což by mohlo zkomplikovat začátek vaší rekonstrukce. Proto všem zákazníkům doporučujeme začít s přípravou s dostatečným předstihem. Vámi vybrané materiály potom můžete zakoupit buď sami, nebo prostřednictvím naší firmy – odpadnou vám potom starosti s jejich nákupem a manipulací s nimi. Také případné reklamace pak budete uplatňovat pouze u jednoho dodavatele. Můžeme doporučit výrobky, se kterými máme dobré zkušenosti z hlediska užívání a jejich životnosti.

Lze použít několik variant řešení, které si liší vzhledem a cenou. Nejlevnější variantou jsou bílá plastová revizní dvířka. Druhou variantou jsou sádrokartonová dvířka, kde si můžeme zvolit libovolný rozměr otvoru. Další možností jsou neviditelná speciální dvířka ze sádrokartonu, na která se nalepí obklad. Velikost dvířek je přizpůsobena navrženému obkladu tak, aby okraje dvířek kopírovaly spáru mezi obklady. Pro vstup do instalační šachty se potom dvířka celá vysadí. Před nechtěným vypadnutím je chrání bezpečnostní pant a řetízek. Poslední variantou je řešení na míru ve spolupráci s truhlářem.