Byty

Koupili jste byt, nebo se vám zdá, že je vašem starém bytě potřeba tu a tam něco vylepšit nebo opravit?

Pokud ano, tak jste na správné adrese. Nejprve se musíte rozhodnout, co si přejete, aby se ve vašem bytě změnilo, a my vám pak můžeme pomoci s řešením. Kvalitní rekonstrukce bytu musí začít kvalitní přípravou celé akce. Je třeba důkladně promyslet změnu dispozice s ohledem na nosné zdi a funkčnost celého nově vzniklého prostoru. Rádi Vám poradíme, případně zpracujeme projektovou dokumentaci. Poskytneme radu a pomoc také při zajištění potřebných dokumentů a povolení. Zpracujeme 3D vizualizaci navržené rekonstrukce, takže si vše lépe představíte, ještě než se pustíme do práce. Rekonstrukce bytu je vždy individuální záležitost, která podléhá podmínkám prostředí a představám investora.

A ještě malé doporučení – dobré naplánování může výrazně zkrátit dobu rekonstrukce.  Proto je vhodné věnovat pozornost výběru zvolených materiálů a zařizovacích předmětů a při plánování termínu realizace zohlednit také jejich dodací lhůty.  Ideální je začít s přípravou alespoň 2 měsíce před plánovaným termínem, aby vás při výběru vybavení neomezoval jeho dodací termín.

Nový byt ze dvou starých bytů

Mladý pár si přál provést rekonstrukci bytu ve starém činžovním domě. Nový obytný prostor vznikl spojením dvou původně samostatných, pavlačových bytů. Bylo zde potřeba změnit celkové uspořádání místností a vybudovat novou koupelnu a kuchyňský kout. Nejprve jsme připravili návrh nové dispozice a zajistili projektovou dokumentaci a statický posudek. Po vydání potřebných úředních povolení jsme započali s bouracími a přípravnými pracemi.